[Krok Po Kroku] Instrukcja jak zrobić GIFa w Photoshopie

Po ostatnim wpisie z sesją Marianny (Miła Siła), dostałam od osób mnie obserwujących pytania jak zrobiłam animowane zdjęcia.

Też chcesz wiedzieć jak prostym sposobem zrobić w Photoshopie GIFa? Jeśli tak, to dobrze trafiłaś.

A więc… zaczynamy 😀

Aby stworzyć animację poklatkową użyłam trybu seryjnego robienia zdjęć w aparacie, następnie złożyłam z nich GIFa w programie graficznym.

  1. Otwieramy Photoshopa. Otwieramy pierwsze zdjęcie do naszego GIFa.

2. Tworzymy warstwy do naszej animacji. Przenosimy do Photoshopa kolejne zdjęcia, za pomocą przeciągania, jak pojawi się już w Photoshopie klikamy enter.

3. Z menu wybieramy Okno -> Oś czasu.

4. Wybieramy „Utwórz animację klatek”.

5. Kolejno ukrywamy warstwa po warstwie i tworzymy kolejne klatki animacji, według schematu: ukrywamy warstwę, powielamy klatkę, ukrywamy warstwę, powielamy klatkę, ukrywamy warstwę, powielamy klatkę itd. aż będziemy mieli wszystkie klatki animacji.

6. Za pomocą rozwinięcia czasu opóźnienia możemy wybrać jak długo dane zdjęcie w animacji będzie się wyświetlać. Ja wybrałam 0 czyli bez opóźnień, aby przejścia były stosunkowo płynne.

7. Wybieramy, ile razy wyświetli się animacja. Ja wybrałam „na zawsze” ponieważ chcę, aby była zapętlona.

8. Z menu wybieramy plik -> Eksportuj -> Zapisz dla internetu

9. Pojawi nam się okienko z opcjami. Wybieramy rozszerzenie pliku, w tym przypadku zamiast JPG musi być to GIF, ponieważ GIF jako format graficzny przenosi animację. Zmniejszyłam też rozmiar. Zapisujemy.

I gotowe 😀

 

Podziel się swoimi efektami!

Podobał Ci się ten tutorial?
5/5